O mně

Václav Okapa (*1986)

Práce na účetních a IT projektech mě baví. Již při studiích oboru účetnictví a daně na VŠB – TU Ostrava jsem se zabýval úvěrovou analýzu SME společností u UniCredit Bank jako asistent úvěrového analytika. Jako student jsem krásně propojil čerstvě nabité informace s praxí, díky svému mentorovi Tomášovi a pozdějšímu řediteli firemní klientely v Ostravě, jsem získal povědomí o analýze a hodnocení projektů společností.

Po skončení studií jsem krátce pracoval jako analytik veřejných zakázek u ostravské společnosti eCentre. Svůj vystudovaný obor jsem mohl uplatnit ve společnosti Siemens s.r.o., kde jsem nastoupil jako účetní junior. Brzy jsem se vypracoval na specialistu seniora pro CEE v oblasti majetku, zúčastnil se rozvojových projektů a své znalosti z oblasti majetku předával svým kolegům jako školitel. Rok jsem byl zařazen do trainee programu na experta a navazující manažerský trainee program. Pak přišla nabídka z ČEZ, a. s. na pozici Specialista podpory řízení v účetnictví, kde mám na starosti rozvojové projekty, účetní zajištění transformace Skupiny ČEZ a dohled na vybrané účetní procesy ve společnosti včetně kontroly.

Velkým životním milníkem bylo podnikání. Věřím ve sdílenou ekonomiku a v roce 2013 jsme s kamarádem začali pracovat na crowdfundignové platformě Vision partners, která byla v roce 2014 spuštěna s podporou třineckého podnikatelského inkubátoru Steel-IT. Byla to velmi cenná zkušenost. Vyzkoušet si práci na projektu od začátku do konce. Ale stálo to za to.