THOR 3: KONEC VÁLKY

Co čtu Lifestyle

V několika vydaných recenzích jste mohli sledovat Aaronovu Válku říší: Na pokraji války říšíVálka říší a Loki. Temný elf Malekith zatáhl všech deset starobylých světů do krvavé války. Soused povstal proti sousedu, říše proti říší. Samotný Asgard, který udržoval rovnováhu sil, padl. Brutální nemilosrdná válka vtrhla do poslední říše – Midgardu. Nejdřív Thor padl do léčky a byl zajat. Nikdo a nic nebránilo provedení invaze do světa lidí.

Všichni hrdinové Midgardu se postavili proti armádám vládců Nidavelliru, Jotuhnelmu, Múspellsheimu a Hevenu. Rekům Midgardům přispěchal na pomoc samotný Ódin se svými Valkýrami.  Nastal poslední útok mocného boha na nepřítele. Sila invazních vojsk však drtila obránce. Valkýry padly a Ódin byl zajat. Světové metropole a státy padly. Loki se postavil svému biologickému otci. Skončilo to jednoznačným vítězstvím krále ledových obrů. Lokiho si dal k obědu. Hrdinové Marvelu dostali pěkně na zadeček, ale to by nebyl Univerzum Marvel, aby nepřišel nečekaný zvrat.

Svět padl. Poslední hrdinové spojily síly, aby našli jediného boha, který vše může zvrátit – hromovládce Thora. Tak se stalo. Hromovládce ukázal svou pravou sílu a rozdrtil invazní vojska. Pořádně nepřátelům natrhl prdélku. Malekith definitivně skončil.

Ve Válce říší je několik dějových linek, které si vyžádaly vysvětlení. Díky Válce říší dostal Loki konečně vlastní komiks, ale to už jako vládce Jotuhnelmu. Co se však stalo v bříšku tatíčka? Dobře víme, že se Loki znovuzrodil v útrobách papá. Co se však odehrálo od okamžiku polknutí Lokiho a smrtí vládce ledových obrů? Věděli jste, že Ódin nebyl prvorozený syn Bora? Po smrti Bora nastoupil jeho bratr Cul, který nebyl moc dobrý panovník. Jeho hrůzovládu musel ukončit mladší bráška a Culovi se objevila možnost vše špatné odčinit. Pokud se chcete dozvědět, jak to vše dopadlo, určitě si přečtěte Konec války.

Nejzajímavější část Konce války je trest pro ďábla, který nelítostnou válku rozpoutal. Trest pro Malekitha je naprosto překvapující. Trest hodný pro velké řecké reky a krále. Malekith byl před vší tou svou krutostí a zuřivostí malé bezbranné dítě, které bylo otrokem. Jeho dospělé tělo nebude roztahané válečnými psy, nýbrž poslední dobro v něm. Kdyby se Hitlerovi a jeho krajinkám nevysmáli, vůbec by druhá světová válka nebyla. Ortel pro válečného štváče je krutý a nevím, zda spravedlivý. Nicméně je to skvělé zakončení Války říší.

Konec Války říší obsahuje sešity Thor (2018) č. 12 – 16. Autory jsou Jasson Aaaron, Mike del Mundo, Marco D´Alfonso, Scott Hepburn a Matthew Wilson.

Zdroj: THOR 3: KONEC VÁLKY | LaCultura.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *