Labyrint pohybu

Labyrint pohybu

Co čtu Lifestyle

Profesor Pavel Kolář se věnuje fyzioterapii. Zaměřuje se především na pohybovou patologií dětí, ale daleko známější je jako lékař bývalého prezidenta Václava Havla a mnoha dalších sportovních a společenských osobností. Svou vynikající prací si vydobyl obrovský respekt. Pro jeho umění léčit a prezentace je velmi často zván do televizních či rozhlasových pořadů.

Náš současný způsob života má velmi negativní dopad na náš pohybový aparát. Většina z nás má pohybu málo a navíc se pohybujeme špatně. To přináší časté zranění, pohybové potíže a bolesti. Přitom lidské tělo je přizpůsobeno na pohyb. Pohyb nám přináší radost a mnoho zdravotních benefitů. Naše zdraví jsme obětovali skvělým seriálům na Netflixu či hraní her na PlayStationu. Na naše zdraví mají vliv i špatné rodinné vztahy a přetěžování v práci. Stres velmi často sedne do ramen či jiných části těla.

Napravovat roky nečinnosti a jiného trápení jde těžko, ale jde to. Je velmi těžké hledat příčiny, proč se tělo porouchalo a jak navrátit pacientům ztracené zdraví.  Labyrint pohybu je rozhovor vedený renovovanou novinářkou Renatou Červenkovou s významným českým fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. V případě audioknihy rozhovor čtou Romana Růžičková a Vasil Fridrich.

V rozhovoru jsem našel mnoho zajímavých informací. Každý čtenář najde tu svou informaci a dozví se, proč jsou někteří z nás na pohyb šikovnější než ti ostatní. Velmi vítám tuhle knihu a doufám, že najdeme ztracenou chuť a lásku k pohybu.

Ukázku z audioknihy naleznete na stránkách Audiotéky – zde.

logo, zdroj:www.audioteka.cz

Zdroj: Labyrint pohybu | LaCultura.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *