Nekonečná hra

Nekonečná hra

Co čtu Lifestyle

S velkým očekáváním jsem si pouštěl novou audioknihu Nekonečná hra s podtitulem Jak dosáhnout dlouhodobého úspěchu v podnikání od Simona Sinka. Knihu čte Jakub Hejdánek. Simon Sinek je velmi zdatný motivační řečník, marketingový konzultant a spisovatel. Každá jeho kniha byla opravdu velmi dobrá. Ovlivnil bezpočet podnikatelů a snílků. Začněte s Proč je bezkonkurenční motivační kniha. Objevit své Proč je velmi podstatné. Proč činím to, co činím. Je to o sebepoznání a integritě.

Nekonečná hra se od Začněte s Proč, Objevte své Proč či Lídři jedí poslední příliš neliší. Simon se zaměřil opět na business a na nastavení lidí a organizaci v něm. Jsou lídři, firmy, které jsou nastavení na nekonečné myšlení. Jejich myšlení nepracuje s měsíční či kvartální závěrkou, ale s budoucností. Ví, co dnes udělají a že pokud to udělají dobře, přinese to úspěch. Nechávají je chladnými rychlokvašky, protože vědí, že co dělají, dělají dobře a přemýšlí do budoucnosti bez časového rámce.

Pak tu máme myšlení, které se soustředí na přesně vymezený časový úsek a na splnění konkrétního plánu či mety. Najdeme je zpravidla u manažerů, kteří své úsilí vynakládají, aby naplnili měsíční či kvartální výsledky prodeje, zisku, EBITDY, EBIT a jedou kvartál po kvartálu, aby splnili své KPI. Za odměnu dostanou prémie a udrží si svůj status. Stejně jako „strok“ ve veslování udává manažer jasné tempo své posádce. Taková firma funguje jako dobře fungující stroj, který je nastavený na splnění plánů a cílů.

Aby byl leader opravdu leader, musí mít nekonečně nastavenou mysl a odvahu vést. Otevřená mysl je nakažlivá a celá organizace může mít otevřené myšlení a otvírat jedny dveře kreativity za druhými. Zanechat status quo a nechat flow vede k obrovskému úspěchu. Zatímco uzavřená mysl manažera a honba za cíli může se společnosti rychle zamávat.

Business je zábavná hra. Dlouhodobě vyhrává otevřená mysl nad uzavřenou. V krátkodobých hrách je to naopak. Můžeme si vybrat nastavení, obě cesty jsou správné. Kterou se vydáte?

Ukázku z audioknihy naleznete na stránkách Audiotéky – zde.

logo, zdroj:www.audioteka.cz

 

Zdroj: Nekonečná hra | LaCultura.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *