Doctor Strange – Tajná říše

Doctor Strange – Tajná říše

Co čtu Lifestyle

Představte si Ameriku, ve které vládne Steve Rogers alias Captain Amerika. Jen jeho jméno evokuje v člověku vznešená hesla: „Právo a čest, svoboda a demokracie!“ Pozemský ráj, kde vládne mír a spravedlnost. Občanské svobody jsou všem bez rozdílu zajištěny. Houby s octem. Realita je poněkud odlišná, protože kosmická kostka udělala z neohroženého superhrdiny spícího agenta Hydry a po probuzení panáček v národních barvách se vybarvil: „Heil Hydra! Heil Hydra!“

Tuhle variantu budoucnosti bych nepřál nikomu. Zasloužený superhrdina z dob druhé světové války a posléze doby Avangers se změnil ze spícího agenta Hydry na hlavní tvář této tajné fašistické organizace, která dlouhá desetiletí sledovala pouze své záměry. Show must go on! Hydra díky zdařilé manipulaci s Kapitánem Amerikou ovládne celé Spojené Státy Americké.

Ne každý se s tímto stavem věci hodlá smířit. Největším soupeřem Hydry je Doctor Strange. Proto Hydra změnila New York v bojiště magie. Manhattan přikryla tajemná kopule. Hydra vyslala barona Morda, aby zbavil moci a ideálně i života nejvyššího kněze a ochránce astrálního světa Doctora Strange.

Temné síly útočí frontovým útokem na NY. Těmto silám se postavili méně známé elity města jako je Spider – Woman, Cloak, Daredevil, Iron Fist, Luke Cage. Bojují s temnou magií. Jeden po druhém podléhají přesile a jsou baronem Mordem zajati. Jako první vlezl do léčky Daredevil. Nezbývá už příliš spojenců. Samotný Doctor Strange je na pokraji sil. Tehdy mu přišel do cesty ten nejméně pravděpodobný spojenec, samotný král newyorského podsvětí Wilson Fisk známější jako Kingpin, aby se postavil po boku Doctora Strange a svedl velkou bitku o své město.

Dr. Strange je velmi inteligentní muž a připravil si pro svého soka překvapení. Boj teprve začíná…

Musím říct, že jsem do teď neznal tuto příběhovou linii, ve které se Captain America stane zápornou postavou. Superman začínal jako záporák, ale Captain Amerika?  Proti němu je i Clark Kent zlobivý chlapeček. Nicméně tento příběh není ani o něm, ale o Dr. Strangeovi. Muži, který vládne nesmírnou magii a mocí. V momentě, kdy ztratí většinu své moci, kdy mu dochází nejen psychická síla, ale i ta fyzická, dokáže mistrně využít situace a zvrátí prohru ve slavné vítězství. Dr. Strange nikdy nepatřil mezi mé oblíbené hrdiny. Sice za ním stojí pěkný příběh, špičkový chirurg, který měl nehodu a musel začít hledal nový smysl života… Zkrátka všechno dobré, ale něco mi na něm vadí. Je to možná snad jeho astrální svět a jeho boj se světem, který existuje vedle našeho. Objevuje se a mizí. Tahá za nitky, manipuluje s lidmi, s časem, s prostorem.

Říkám si, jaká by byla alternativní realita, kdyby Dr. Strange prohrál, Baron Mord udržel svou moc a náš hrdina ji navždy ztratil. Jak by se dějová linie dál posouvala? Škoda, že Dr. Strange neprohrál.

Publikováno na LaCultura.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *